Využívanie osobného rozvoja, aby ste sa stali lepšími

Osobný rozvoj je predovšetkým o rozhodovaní, kde sa práve nachádzate a kde chcete byť. Potom musíte začať pripravovať plán, ako sa tam dostať. V ceste tomu môže a bude veľa prekážok, ale je to možné. Ak sa budete riadiť radami z tohto článku, je to možné.

Skvelým tipom pre svojpomoc je jednoduché uznanie minulosti a posunutie sa vpred. Mnoho ľudí, ktorí majú depressiu alebo sa cítia byť skleslí, má tendenciu blokovať určité veci, ktoré sa im stali. Nemôžete žiť svoj život popieraním. Ak chcete ísť ďalej, musíte prijať určité veci.

Pri prekonávaní mnohých emocionálnych kríz, ktoré sa môžu vo vašom živote vyskytnúť, vám vždy pomôžu niektoré svojpomocné návrhy. Aj keď je síce nevyhnutné pomáhať si psychicky, je rovnako dôležité starať sa o seba aj fyzicky. Zdravé stravovanie a pohyb vo vás zanechajú oveľa viac pozitívnych myšlienok, ako ste si predtým mysleli.

Skúste zistiť, čo od života chcete a čo vám je v živote drahé. Skúste prísť na to, aké sú vaše osobné hodnoty a ako ich uplatňujete vo svojom živote. Musíte si uvedomiť, čo je pre vás dôležité a čo vám vo vašom živote dáva potešenie a bolesť.

Odstráňte z potravy umelo sladené výrobky aspartámom. Aspartám obsiahnutý v prípravkoch Equal a NutraSweet je zodpovedný za blokovanie tvorby serotonínu, čo spôsobuje nespavosť, bolesti hlavy a modré nálady u ľudí, ktorí už majú nejaké vyčerpanie serotonínu. Ako prírodné sladidlo, ktoré neovplyvňuje hladinu serotonínu, cukru v krvi alebo kalórií, vyskúšajte stéviu.

Denne urobte aspoň jeden krok k dosiahnutiu svojho cieľa. Tento krok môže byť malý alebo veľký, je však potrebné urobiť krok každý deň. Týmto krokom sa udržujete na dobrej ceste a pomáha vám to sústrediť sa. Taktiež sa dosiahnu potrebné kroky, aby sa váš konečný výsledok blížil a približoval.

Naučte sa rozpoznávať svoje vzorce negatívneho myslenia - potom ich presmerujte na pozitívnejšie alebo realistickejšie myslenie. Urobte to pomocou jednoduchého denného denníka alebo sa spolu s terapeutom naučte kognitívne behaviorálnu terapiu (CBT). Bolo dokázané, že CBT pomáha ľuďom zmeniť svoje automatické negatívne myslenie na pozitívnejší a realistickejší myšlienkový proces.

Nájdite šampióna, ktorý vám pomôže zostať v zábave a povzbudí vás, keď máte ťažkosti. Váš šampión by mohol byť niekto z vašich blízkych v osobnom živote, tréner profesionálneho rozvoja alebo dôveryhodný mentor v práci. Myšlienka tohto tipu je zabezpečiť, aby ste mali zavedený silný podporný mechanizmus, ktorý vám pomôže zostať sústredený a zaujatý vašimi cieľmi osobného rozvoja.

V ťažkých časoch - v časoch, keď bojujete s osobnou slabosťou alebo zlyhávaním - je vždy najlepšie zostať zaneprázdnený. Obsadená myseľ neblúdi. Ak sa necháte ticho sedieť a len tak prebývate a myslíte na to, aká je situácia zlá, budete sa len cítiť horšie. Ak nemôžete urobiť nič pre zlepšenie situácie, je lepšie tráviť čas s priateľmi, ísť si zacvičiť a podobne.

Môžete si pomôcť v boji proti depresii tým, že zabezpečíte, aby bola vaša strava nabitá dostatkom komplexných sacharidov. Štúdie ukazujú, že keď nemáte dostatok zložitých sacharidov, môžete stratiť serotonín, čo môže spôsobiť depresiu. Uistite sa, že je vaša strava plná ovocia, zeleniny a jedál zo sóje, aby ste sa tomu vyhli.

Pri stanovovaní cieľa svojpomoci je dôležité, aby ste zostali realistickí vo svojich očakávaniach od seba. Ciele, ktoré si stanovíte, by mali byť náročné, ale nie zdrvujúce. Vytváranie príliš ľahkých alebo príliš ťažkých cieľov môže spôsobiť zbytočný stres a znížiť pravdepodobnosť, že ich splníte, čo zníži pokrok, ktorý by ste vo svojom svojpomocnom programe dosiahli.

Nikdy sa nevzdávaj! Osobný rozvoj je celoživotné dobrodružstvo a budú tu štíty a údolia. V najhorších časoch neustupujte, jednoducho pokračujte v presadzovaní bez ohľadu na to, aké ťažké to môže byť. Toto sú okamihy, ktoré vás nakoniec definujú ako osobu, takže tieto okamihy vnímajte v tom svetle a vytrvajte.

Konajte často a urobte to hneď. Čím skôr podniknete kroky na splnenie svojich cieľov, tým lepšie sa budete mať. Ak podniknete okamžité kroky, okamžite si začnete rozvíjať dobré návyky potrebné na to, aby ste sa dostali tam, kam chcete. Kroky, ktoré začnete robiť dnes, sa zajtra stanú druhou prirodzenosťou.

Aby ste zostali motivovaní, uvedomte si, že konečný výsledok bude trvať nejaký čas, kým ho dosiahnete. Zo dňa na deň sa nič nedeje. Skúste svoj cieľ rozdeliť na menšie ciele a potom sa odmeňte zakaždým, keď jeden dosiahnete. Ak napríklad chudnete, môžete mať chuť čakať na nákup nového oblečenia; nákup oblečenia, ktoré sa hodí potom, ako ste zhodili pár kilogramov, však zdôrazní, koľko ste toho doteraz dosiahli. Keď uvidíte, ako úžasne vyzeráte po zhodení pár kíl, budete chcieť viac pracovať na dosiahnutí konečného výsledku.

Ako je naznačené na začiatku tohto článku, osobný rast je skutočne otázkou rozhodnutia, kde ste a kam chcete ísť. Aj keď to nie je také priame, ako to umožňujú slová

 

This is a headline

This is a paragraph. To edit this paragraph, highlight the text and replace it with your own fresh content. Moving this text widget is no problem. Simply drag and drop the widget to your area of choice. Use this space to convert site visitors into customers with a promotion.

Contact

your.email@example.com

355 Template Street

San Francisco, California 94110

+1 (555) 555 1000

Follow Us

© Copyright babaszobafertotlenites